Lau Ga Kuen
Tato základní tréninková forma tradičního Hung Kar pochází z rodiny Mok a její stvořitel je Mok Ching Giu. Je to velmi tvrdá a výborná tréninková forma začátečníků používající Phoenixovo oko. Cvičí se nejméně 3 minuty.
Gong Jie Fook Fu Kuen
Forma řízení síly tygra. Tuto formu vytvořil Hung Hay Goom před 200-sty lety. Vytvořil mnoho technik Tygra a vyučoval v legendárním Shaolinu. V tomto kuenu se uplatňuje velmi dobrá práce nohou, síly a umění ovládání toku energie.
Fu Hok Seong Ying Kuen
Tréninková forma tygra a jeřába. Tento kuen vytvořil „folklórní hrdina“ Wong Fei Hung. Vyvinul se ze starodávných shaolinských technik, které neobsahuje forma fook fu kuen. Tato forma dává prostor pro mnoho bojových aplikací, čistých úderů, rychlosti, výbušnosti, útok na vitální body a technik a kombinací kroků.
Mm Ying Kuem
Je to forma pěti zvířat. Je zde využito mnoho bojových aplikací z technik pěti shaolinských zvířat. Kombinace spirituálního a útočného drápu draka, tygří síly a drtícího drápu, leopardí rychlosti a ostrých pěstí, jeřábých nečekaných kroků a kopů, hadích bezhlučných, ale přesto nebezpečných technik.
Pang Pou Kuen
Tuto sestavu kudlanky nábožné přejal do našeho stylu a zdokonalil velmistr Lam Jou. Význam tohoto kuenu spočívá ve speciálním kroku kudlanky. Neobvyklý pohyb a síla kroků a rychlé kopy s neustálým pohybem jsou charakteristické pro tuto formu. Skrz trénink a neustálého rozvíjení elasticity dosáhnete v tomto kuenu rychlého a neustálého pohybu.
Ching Cheong Kuen
Tuto bojovou formu stvořil sám Lam Sai Wing.Tento kuen se specializuje častým používáním technik otevřené ruky, lámacích technik a různými technik tygra.
Sap Ying Kuen
Tréninkovou formu pěti elementů a pěti shaolinských zvířat vytvořil Wong Fei Hung už před fu hok kuen.V této formě Wong Fei Hung ukázal základní techniky z 10 nejvýznamnějších subjektů z shaolinského kung fu, 5 shaolinských zvířat a 5 elementů.
Pět elementů v Hung Kar jsou :
Oheň (fo) – rychlost, výbušnost a rychlé cítění
Země (to) – pohyb od spoda nahoru
Kov (kam) – representující systém zlata – tvrdého, ale lehkého kovu – s drtícím kontaktem
Voda (sui) – otevřený a dlouhý pohyb – rozsah boje
Dřevo (muk) – uzavřený pohyb těla
Tit Sing Kuen
Tato forma je tvrdá jako ocel a lehká jako vlákno. Je to velmi pokročilá tvrdá Chi Kung (gigong) tréninková forma. Při jejím cvičení musíte být opatrní a cvičit ji pouze pod vedením zkušeného sifu. Pomocí dechu kontrolujete svoje emoce a pohyby.


 
 Made by CKSoftware

- 2003 - Česká Asociace Hung Kar H.P.D. jižní Čechy 

Domovská stránka HungKar Fotogalerie Kontakt na nás Něco ke stažení Odkazy Naši sponzoři Něco o naších akcích Něco o naší škole Cvičení Historie Hung Kar Domovská stránka HungKar