Tradiční čínské zbraně - krátké

Pe kwa tan do Šavle se používala hodně v severní pěchotě čínské armády jako lehká, vhodná a snadná zbraň. Hung Kar šavle se poprvé objevila na severu. Je charakterizována dlouhými pohyby, hlavně uzavřenými kontaktními technikami a praktickými aplikacemi.
Tai Chi Fai do Je to krátká a nejužší z klasických čínských zbraní známá jako dvousečný meč. Techniky jsou podobný jako tan do, ale jsou upravený pro velikost zbraně a účel. 
Sung moon kim and Kwan lum Kim Hladký pohyb, jemný pronikající techniky a nehlučný kroky jsou charakteristický pro tyto formy. Tradiční čínské zbraně - dlouhé

Lau ga kuan Je základní sestava s jednokoncová tyčí. Lau ga kuan pochází od rodiny Mok.
Vytvořil jí Mok ching kiu, ale postupem času byli do ní aplikovány charakteristiky Hug Kar. Tato forma s lau ga kuen a tan do jsou zahrnují základy cvičení tradičního Hung Kar. Je to velmi mocná a efektivní zbraň rozvíjející speciální zpevnění zad, předloktí a kyčlí.
Ng Lung pa kwa kuan Tyč osmi trigramů má kořeny v legendárním Shaolinu v 7.století před Kristem. První se ho naučil Lok ah chai od opata Che Seen. Lok předal svoje dovednosti Wong kai yingovi, který rozvinul sestavu a byl uznán jako král dlouhé tyče v Kwantonské provincii.
Hang che pang Dlouhá dvoukoncová opičí tyč má být dlouhá do výšky obočí. Tato zbraň tvoří perfektní kombinace s Pa kwa kuan aplikacemi. Je to velmi pěkná sestava, která představuje charakteristiky Hung Kar a všechny důležité techniky doprovázený tímto druhem zbraně.
Moi fa ying cheong Kopí švestkového květu jako tan do kuen pochází ze severu. Tradiční čínské zbraně - dvojité

Seong long do Dvě dračí šavle je jedna z nejimpozantnějších sestav v našem stylu.
Chao ga seong do Je to pěkný jižní dvojitý meč. V sestavě je dominantní rychlý pohyb a rychlá změna technik.
Tai hang seong do Dlouhý opičí jižní dvojitý meč neboli Koi chong do. Byla to jedna z nejoblíbenějších sestav Lam Sai Winga. Tradiční čínské zbraně - flexibilní

Ng jie bien Řetězový bič je typická tradiční sestava, která obsahuje nejvíce nebezpečných technik.
Seong ng jie bien Dva řetězové biče


 Tradiční čínské zbraně - těžké

Chung chao tai do Dlouhý ruční meč generála Kwana je jedna z nejstarších čínských zbraní a předchůdce všech dlouhých ručních mečů.
Yiu ka tai paa velký trojzubec - Je to zbraň starých lovců, kterou používali k lovu divoké zvěře.
Moi fa siu tiu Halapartna švestkového květu


 
 Made by CKSoftware

- 2003 - Česká Asociace Hung Kar H.P.D. jižní Čechy 

Domovská stránka HungKar Fotogalerie Kontakt na nás Něco ke stažení Odkazy Naši sponzoři Něco o naších akcích Něco o naší škole Cvičení Historie Hung Kar Domovská stránka HungKar